top of page

SİTE KULLANIM KOŞULLARI

 

Lütfen "artıgörüş"  (www.artigorus.com)’ü kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz.

 

1) Kullanıcının yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uymayan ifadeleri içeren ve T.C. yasalarına aykırılık teşkil edecek bilgileri siteye kaydetmesi, göndermesi, site üzerinden üçüncü kişilerle paylaşması yasaktır. Aksi halde "artıgörüş"  (www.artigorus.comyasal haklarını saklı tutar.

 

2) "artıgörüş"  (www.artigorus.com) kendi ürettiği içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi kullanıcı(lar) tarafından üretilen, yayınlanan, paylaşılan içeriklerden 5651 sayılı kanun 5. maddesi kapsamında hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

 

3) Kullanıcının TCK. Madde 243 “Bilişim Sistemine Girme Suçu” hilafına hukuka aykırı olarak  "artıgörüş"  (www.artigorus.com) sistemine girmesi ve orada kalmaya devam etmesi, tüm hakları "artıgörüş"  (www.artigorus.com)’a ait yazılım vb. fikri materyalleri kopyalaması, TCK Md. 244 “Sistemi Engelleme, Bozma Verileri Yok Etme Veya Değiştirme” suçu kapsamında "artıgörüş"  (www.artigorus.com) sisteminin işleyişini bozması, engellemesi, sistemdeki verilere erişimi engellemesi, bozması, izinsiz veri yerleştirmesi vb. ve TCK Md. 245 “Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması” gibi Avrupa Siber Suç Sözleşmesi’ne de aykırılık teşkil edecek eylemleri "artıgörüş"  (www.artigorus.com)sistemi üzerinde işlemesi veya teşebbüsü yasaktır. "artıgörüş"  (www.artigorus.com) eylemleri işleyen veya teşebbüs edenler hakkında cezai ve hukuki yollara başvurma haklarını saklı tutmaktadır.

 

4) Kullanıcı, siteye göndereceği / paylaşacağı içeriklerin üçüncü kişilerin ve kurumların kişilik hakları ile T.C.  Kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer haklarını ihlal etmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca "artıgörüş"  (www.artigorus.com) hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, "artıgörüş"  (www.artigorus.com) hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

 

Ayrıca bu durum TCK “Hürriyete Karşı Suçlar”, “Şerefe Karşı Suçlar”, “Özel Hayata ve Hayatın Gizli Alanına Karşı Suçlar”, “Genel Ahlaka Karşı Suçlar” başlıklı bölümlerinde ve ilgili diğer bölümlerinde düzenlenen hakaret, tehdit, müstehcenlik ve oluşturulan içeriğe göre çeşitlenecek diğer ilgili suçlar bakımından sorumluluk doğuracaktır. Ek olarak bu türde içerikler yönünden"artıgörüş"  (www.artigorus.com)’ün ve üçüncü kişilerin 5651 S. Kanun madde 9 kapsamında hakları saklıdır.

 

"artıgörüş"  (www.artigorus.com)’un dosya paylaşımı talep ettiği mecralarda 3. Taraf hizmet ve hizmet alanlarından kaynaklı güvenlik ve gizlilik sorunlarından ya da hatalarından "artıgörüş"  (www.artigorus.com) sorumlu değildir.

 

5) "artıgörüş"  (www.artigorus.comverdiği servislerin kesintisiz ve hatasız ilerlemesi için gerekli çalışmayı yapacak ve önlemleri alacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde ve  3. Taraf hizmet sağlayıcılarından kaynaklı meydana gelebilecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi durumlarda "artıgörüş"  (www.artigorus.com) hizmetleri de etkilenebilir. Doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için "artıgörüş"  (www.artigorus.com) sorumluluk kabul etmemektedir.

 

6)Sitemizde Https ve SSL Sertifikalı güvenlik önlemleri alınmıştır. Bu güvenlik protokolleri güncel tarayıcılardan alınabildiği için eski ve aşağıda belirtilen tarayıcı güvenlik protokolleri uyumluluk bilgilerine uyulması gerekmektedir. Aksi takdirde güvenlik açısından "artıgörüş"  (www.artigorus.com) sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Desteklenmeyen tarayıcılar şunları içerir:

6 yaşından büyük Google Chrome sürümleri

7 yaşından eski Internet Explorer sürümleri

2.0'dan eski Firefox sürümleri

2.1'den eski Safari sürümleri

Windows XP'de Internet Explorer'ın tüm sürümleri

 

Desteklenmeyen mobil tarayıcılar şunları içerir:

4.0'dan eski bir iOS sürümünde çalışan Safari tarayıcıları

3.0'dan daha eski bir sürümde çalışan Android tarayıcılar (Honeycomb)

7'den eski bir sürümde çalışan Windows Phone tarayıcıları

 

7) Sitede virüs koruma sistemleri bulunmaktadır. Dosya paylaşımları, aktarımlar, gönderimler virüs taramasından geçmektedir. Taramalarda virüs tespit durumlarında veriler, dosyalar, paylaşımlar ve gönderimler hemen silinmektedir. Bu yüzden kullanıcıların yaşayacağı veri, bilgi kayıplarından "artıgörüş"  (www.artigorus.com) sorumluluk kabul etmemektedir. Dosya paylaşım ve gönderim öncesi ve sonrası virüs taraması şiddetle önerilmektedir.

 

8) "artıgörüş"  (www.artigorus.com) yukarıda bulunan koşulları, değişen yasa ve durumlara göre dilediği zaman çevrimiçi yayınlamak şartı ile değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

 

9)"artıgörüş"  (www.artigorus.comservislerinden yararlanma, bilgi/belge gönderimi Kullanıcı(lar) ile "artıgörüş"  (www.artigorus.com) arasında vekil – müvekkil  ilişkisi kurulduğu anlamına gelmemektedir.

 

Yukarıda sunulu kullanım kuralları, kullanıcının siteye girerek içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile kabul edilmiş sayılır. Kullanım şartlarını kabul etmeyen kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması gerekmektedir.

bottom of page